• Skaldog

Sosyal Medya 101 - 4 Sosyal Medya Varlığınızı Geliştirmek İçin 3 Önemli Soru

Hesaplarınızın ilk günden doğru ve basit bir mesaj vermesi için biraz zaman ayırın ve bu soruların sizin için en ideal cevaplarını düşünün.1. Fotoğraflarınızı Nasıl Çekeceksiniz?


Eğer ki halihazırda iyi bir fotoğraf makinesine veya yüksek kamera çözünürlüğü olan bir telefona sahipseniz bir adım öndesiniz. Peki ya ikisine de sahip değilseniz? Hiç dert etmeyin, ikisinden birine sahip olan bir arkadaşınıza bir yemek ısmarlayın ve sizi şehirde, sokaklarda belki de açık alanlarda çekmesini rica edin. Bulutlu günler güneşin gölgelerini yok ettiği için çok iyi bir ışıklandırma yöntemi olabilir. Çekinmeyin ve açık havanın avantajlarından faydalanın ve profiliniz için güzel fotoğraflar yakalamaya çalışın.2. Çektiğiniz Fotoğrafları Nasıl Düzenleyeceksiniz?


Adobe Lightroom ve Photoshop gibi profesyonel uygulamalar olmadan da çektiğiniz fotoğraflarını profilleriniz için en uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Sadece ücretsiz şekilde bir Canva hesabı açın ve fotoğraflarınız yükleyin. Tarzınıza en çok yakışan yazı tipini ve düzenlemeyi kullanın ve albüm kapağı hazırlarken kullanacağınız veya kullandığınız aynı renk temalarını kullanmaya özen gösterin. Seçtiğiniz renkler ve yazı tipleri ne kadar tutarlı olursa, sanatçı kimliğiniz de bir o kadar profesyonel gözükecektir.3. Kullanıcı Adınıza ve Profilinize Nasıl Kara Vereceksiniz?


İstediğiniz kullanıcı adları ve profil tipleriyle ilgili bir kaç fikrinizi yazmaya başlayın. Aklınıza gelen kullanıcı adlarının alınmadığından emin olmak için Twitter, Instagram ve TikTok'ta isimleri aratarak emin olun. Sahnenize gelen birinin sizi aratmasının ve etiketlemesinin ne kadar kolay olacağını da göz önünde bulundurmalısınız.


Artık profillerinizi ve kimliğinizi yarattığınıza göre bu markalaşmayı gündelik paylaşımlarınızda nasıl kullanabileceğinize bakalım.


8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör